Pellet jest dziś coraz bardziej popularnym paliwem, stosowanym do ogrzewania przestrzeni prywatnych i komercyjnych. Szereg zalet, które posiada, stawiają go w dużo korzystniejszej sytuacji, porównując go np. z węglem. Kotły zaś to nowoczesne i zaawansowane technologicznie urządzenia, do których produkcji używa się najwyższej klasy stali nierdzewnej. Skuteczność spalania w takich piecach może wynosić nawet ponad 92%. Stosunek sprawności do poziomu emisji zanieczyszczeń i substancji smolistych jest zatem niezwykle korzystny. Dobry kocioł na pellet jest więc inwestycją uzasadnioną rachunkiem ekonomicznym.

No co zwrócić uwagę?

  • Energooszczędność i wydajność. Warto zwrócić uwagę na to, aby był to piec od dobrego producenta. Wówczas możemy mieć pewność, że osiągnie on sprawność (zależnie od modelu) od 90 do 92,5%. Zmniejsza to wydatki na opał. Porównując do kosztów eksploatacji kotłów klasy 2. i 3., może to być oszczędność nawet 40%.
  • Niewielkie rozmiary. Wybierz taki model, który z łatwością zmieści się do kotłowni w Twoim domu.
  • Wykonanie z najlepszych gatunkowo materiałów. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zastosowanie przez producenta materiałów gorszej jakości (np. niskogatunkowej stali z niską odpornością na ogień), może negatywnie wpłynąć na żywotność pieca.
  • Serwis gwarancyjny. Najlepsi producenci mogą pochwalić się nawet 10-letnim okresem ochrony gwarancyjnej.
  • Elementy ułatwiające obsługę. Niektóre piece są wyposażone w panele dotykowe, ułatwiające kontrolę parametrów pracy urządzenia.
  • Moduł online umożliwiający zdalną obsługę pieca z poziomu komputera lub urządzenia mobilnego.

Biorąc pod uwagę powyższe cechy, przystępne cenowo kotły na pellet są idealnym rozwiązaniem dla każdego, komu nieobca jest troska o środowisko. Pellet jest wytwarzany głównie z trocin, bez sztucznych dodatków. Dodatkowo za kupnem kotła przemawia nawet kilkutygodniowa praca bez obsługi. Zastosowanie zasobników sprawia, że nie musimy martwić się dłuższą nieobecnością.

SmartFire
11/15/22/31/41

SZCZEGÓŁY

SmartFire
11/130

SZCZEGÓŁY

SmartFire Compact
11/15

SZCZEGÓŁY

Interfire
11

SZCZEGÓŁY