Kocioł na drewno to bardzo ciekawa propozycja pozwalająca na ogrzanie domów. Jest ona zbudowana w oparciu o specjalny wymiennik stalowy. Wyróżnia się ona wysoką sprawnością a także bardzo długą żywotnością. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat kotłów na drewno.

Kocioł na drewno - co warto wiedzieć?

Kocioł na drewno posiada górną i dolną komorę, które są rozdzielone palnikiem ceramicznym, który służy do spalania gazów, które powstają w trakcie pracy kotła. Drzwi dolnej komory służą do obsługi i konserwacji oraz do czyszczenia komory i palnika. Natomiast na tylnej stronie piecyka znajduje się specjalny wymiennik rurowy, który został zbudowany z płomieniówek pionowych.

Warto zaznaczyć, że kocioł posiada także specjalny wentylator wyciągowy, który zasysa powietrze do ceramicznego palnika i specjalnej komory spalania. To ile powietrza będzie zasysane, można regulować dzięki przepustnicy, która znajduje się obok kotła. Dodatkowo wymiennik kotła jest izolowany wełną mineralną, która pełni rolę zabezpieczenia przed znacznymi stratami ciepła przy pracy.

Warto także zaznaczyć, że obudowa kotła jest wykonana z płyt stalowych, dzięki czemu wyróżnia się wyjątkową jakością i dużą wytrzymałością. Dodatkowo jest pokryta specjalną farbą proszkową.

Kocioł na drewno składa się z takich elementów jak: wentylator wyciągowy, system ręcznego czyszczenia, wlot powietrza pierwotnego, wtórnego, a także płaszcz wodny, elektroniczny sterownik, wężownica schładzająca, komora załadunkowa, palnik ceramiczny itd.

Zastanawiając się nad rodzajem źródła ciepła, które ma być zastosowane w domu, warto rozważyć zakup kotła na drewno. Jest to bardzo interesujące i nowoczesne rozwiązanie. Przed zakupem dobrze jest zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi kotła na drewno.

Kocioł centralnego ogrzewania
zgazowujący drewno Holz Master

SZCZEGÓŁY