Czy obsługa pieca na pellet jest skomplikowana? Czy z obsługą poradzą sobie osoby starsze?

Ogrzewanie domów i zapewnienie ciepłej wody to temat poruszany szczególnie przed i w czasie okresu grzewczego. Wykorzystanie dostępnych nowoczesnych technologii pozwala nie tylko na usprawnienie czynności związanych z uzyskaniem wymaganej temperatury, ale również na zmniejszenie kosztów.

Piec na pellet, piece tradycyjne – czym się różnią.

Wykorzystanie pelletu drzewnego jako źródła ciepła w gospodarstwach domowych w ostatnich latach stało się niezwykle popularne. Nie wszyscy użytkownicy domów i mieszkań zdążyli się jednak zapoznać z tym nośnikiem energii. Obco brzmiąca nazwa nadaje pewien rys czegoś zupełnie nieznanego. A przecież jest to materiał stary jak zawody związane z obróbką drewna. Pellet bowiem to nic innego jak sprasowane w odpowiednia formę odpady powstałe przy produkcji na przykład mebli.

Pellet można w zasadzie spalać w każdym piecu, ale do pełnego, ekonomicznego wykorzystania jego właściwości energetycznych niezbędny jest specjalnie zaprojektowany piec z podajnikiem.

Piec na pellet – kto może go obsługiwać?

Obsługa pieca na pellet jest niezwykle prosta, co powoduje, że stanowi on doskonałe rozwiązanie dla osób starszych, które same muszą zadbać o ogrzewanie domu.

Przed podjęciem decyzji o wyborze rodzaju ogrzewania pojawia się wiele pytań. Przede wszystkich zastanawiamy się, ile to będzie kosztować. Jednak bardzo częste pytanie, jakie słyszą sprzedawcy i doradcy brzmi ,,czy osoba starsza poradzi sobie z obsługą takiego pieca”?

Odpowiedź jest jednoznaczna, a argumenty przemawiające za zamontowaniem pieca na pellet przeważają nad wątpliwościami. Szczególnie w przypadku osób starszych należy z uwagą pochylić się nad wyeksponowaniem zalet.

Po pierwsze, piec musi być zainstalowany przez osobę do tego przeszkoloną i uprawnioną, co daje gwarancję bezpieczeństwa i sprawnego działania. Po drugie, obecnie produkowane piece na pellet posiadają takie usprawnienia elektroniczne, że tak naprawdę niewiele trzeba robić, by piec działał jak należy, a w domu było ciepło.

Dodatkową zaletą pieca na pellet jest łatwość utrzymania urządzenia w czystości.”